TR | EN
11- Ders sayfama nasıl bir açıklama metni ekleyebilirim?
Ders Sayfama Nasıl Bir Açıklama Metni Ekleyebilirim?

ESOGÜ DYS'de her bir ders için ayrılmış olan ders sayfası üniversitemiz akademik takvimine uygun olarak 18 haftayı temsil eden bloklardan oluşmaktadır. Ayrıca en üstte genel amaçlı bir blok daha yer almaktadır. Bu bölüm içerisine dersin içeriği, önerilen ders kitaplarının bir listesi ya da değerlendirme yüzdeleri gibi genel bilgiler koymak oldukça faydalı olmaktadır. Bu bağlamda ilgili bloğa bir Etiket bileşeni eklenebilir. Bir dersin herhangi bir bloğu içerisine bir Etiket bileşeni ekleyebilmek için öncelikle dersin düzenlenebilir hale getirilmesi gerekmektedir. Daha sonra açıklama eklenmek istenen bloğun sağ alt kısmında yer alan Yeni bir etkinlik ya da kaynak ekle seçeneğine tıklanmalıdır.

Bu işlemden sonra karşımıza yeni bir etkinlik ya da kaynak ekleme penceresi çıkacaktır. Ders sayfasına bir açıklama eklemek için bu pencere altındaki Kaynaklar grubunda yer alan Etiket bileşeni seçilerek alttaki Ekle düğmesine basılmalıdır.

Ders sayfasına etiket ekleme işlemi bir metin editörü yardımıyla gerçekleşmektedir. Etiket yazısı alanındaki metin editörünün sol üst kısmında bulunan düğme yardımı ile daha detaylı işlemler yapmaya olanak sağlayan Gelişmiş düğmeler gösterilebilir ya da gizlenebilir.

Etiket yardımı ile sayfaya eklenmek istenen metin düzenlendikten sonra en altta bulunan Kaydet ve derse dön düğmesine basılmalıdır.

Bu işlemden sonra dersin anasayfasında yer alan ilgili haftada oluşturulmuş olan açıklama metni yer alacaktır.