5- Daha önceki dönemlerde açılan bir dersimin içeriğini bu dönem açılan dersime nasıl aktarabilirim?

İçerik aktarma işlemi Ders Yürütücüleri tarafından yapılabilmektedir:

Dersin Yürütücüsü tarafından içerik aktarılması (GoldDYS):
Ders aktarım işlemleri, ders yürütücüleri tarafından yapılabilmektedir. Ders yürütücüleri doğrudan geçmiş dönem derslerine ulaşamasalar da kendilerine ait olan ilgili ders içeriklerini aktif dönem içerisinde açılmış olan derslerine aktarabilmektedirler.
 
Ders aktarım işlemini gerçekleştirmek için;
  1. İçerisine aktarım yapılması planlanan dersin sayfasına girildikten sonra soldaki blokta bulunan Administration (Yönetim) bölümü altındaki Import (İçerik Aktar) seçeneği seçilmelidir.
  2. Import seçeneği seçildikten sonra ekrana gelen listede geçmiş dönemlerde adınıza açılmış olan dersler bulunacaktır.
  3. Listede ilgili ders görünmüyor ise istenilen dersi derskodu_grubu_yılı_dönemi şeklinde "151317520_A_2017_1" gibi aratarak seçmek mümkündür.
  4. Yüklenecek ders seçildikten sonra çıkan ekrandan "Son Adıma Git" seçeneği seçilerek ders aktarım işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır.

Not: Aktarım işlemi gerçekleştikten sonra, aktif derse taşınan ders materyalleri derse kayıtlı öğrenciler için erişilebilir durumda olacaktır. Bu materyallerin "Hide (Gizle)" seçeneği yardımı ile gizlenmesi sağlanabilir.

Eski sistemlerden içerik aktarılması (SilverDYS, IronDYS, Moodle):
İçeriği alınacak olan dersin ve içerisine içerik aktarılacak olan dersin bilgilerinin enformatik@ogu.edu.tr adresine bir e-posta ile gönderilmesi halinde içerik aktarma işlemi Enformatik Bölümü tarafından gerçekleştirilecektir. Gönderilmesi gereken ders bilgileri aşağıdaki gibidir:
 
İçeriği alınacak olan ders için gerekli bilgiler
Dersin ismi,Dersin şubesi, Dersin kodu, Açıldığı yıl, Açıldığı dönem
İçerisine içerik aktarılacak olan ders için gerekli bilgiler
Dersin ismi,Dersin şubesi, Dersin kodu, Açıldığı yıl, Açıldığı dönem